Aktuality
KiK textil Non - Food jak to vidí odboráři
08.03.2017 | NOS PPP | Zpravodajství | Přečteno: 1 046x

Otevřený dopis výboru odborové organizace KiK Pardubice zaměstnancům společnosti

Vážené kolegyně a kolegové zaměstnanci společnosti KiK textil Non-Food,

rozhodli jsme se při společnosti KiK textil a Non-Food spol. s r.o. založit odborovou organizaci. Tato vznikla dne 2. prosince loňského roku. Důvody, které nás k tomu vedly, jsou uvedeny v přiloženém letáku, který jste bohužel ve většině případů neobdrželi již dříve z důvodu zákazu zaměstnavatele otvírat na filiálkách doručenou poštu s výjimkou korespondence od zaměstnavatele.

Reakcí pana Wágnera a pana Kautheho na vznik odborů bylo pozastavení navýšení mezd a následně vydání organizačního opatření, a to zrušení pracovních pozic vedoucích provozoven v Pardubicích a Vysokém Mýtě a rozdělením jejich práce zbývajícím zaměstnancům filiálek. To označili jako první fázi organizačních změn. Na základě toho rozhodnutí byly dotčeným zaměstnankyním členkám odborů předány výpovědi. Ostatním zaměstnancům je doporučováno, aby o odborech nemluvili s tím, že si je německé vedení nepřeje.

Uvedený postup šokoval jak členy výboru organizace, tak ostatní členy a zaměstnance dotčených filiálek. Jde o snahu zastrašit nás, zabránit nám společně jednat a mít kolektivní smlouvu. Mohl by si zaměstnavatel takové jednání dovolit vůči svým zaměstnancům v Německu?

Vážení kolegové,

účinně nás můžete podpořit tím, že se stanete členy naší nově založené organizace, protože v jednotě a množství je naše jediná opravdová síla. Zaměstnavatel má právě obavy z toho, že se můžeme dohodnout a společně prosazovat své oprávněné zájmy.

Přihlášku si můžete stáhnout z webových stránek svazu www.nosppp.cz a zaslat je přímo na adresu Regionální pracoviště NOS PPP, Syrovátka 99, 503 27 Lhota pod Libčany.

Na uvedených stránkách najdete i informace o členství v odborech.

Vaše členství v odborech, vzhledem k reakci zaměstnavatele bude anonymní.

Výbor odborové organizace KiK Pardubice

VIDEO: Záznam z tiskové konference, na které vystoupil předseda NOS PPP JUDr. Štěpánek najdete ZDE.

Www: https://www.cmkos.cz/obsah/219/video-zaznam-z-tiskove-konference-ke-koncepcni-novele-zakoni/18520
Do systému vložil: Štěpánek Alexander
Přílohy k článku [ke stažení]
PřílohaZařazeno
Přihláška za člena odborové organizace kiK PardubicePrezentace
Leták odborové organizace KiKPrezentace
Další články
Titulek
Svátek všech zamilovaných se blíží
Lázně Luhačovice - VIDEO
Jánské Lázně - VIDEO
Sphere Card - Vylaďte svou formu na horách
Sphere Card - Děti nás baví